Haber

İstanbul 2036 Olimpiyat Çalışma Grubu tanıtıldı

??????? İstanbul 2036 Olimpiyat Çalışma Grubu tanıtım toplantısı, İstanbul Planlama Ajansı’nın (IPA) Florya yerleşkesinde gerçekleştirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, çalışma kümelenmesini İstanbul’un 2036 Olimpiyat adaylık hedefi için çok önemli bir aşama olarak gördüklerini söyledi.

“İstanbul 2036” hedefine ulaşmak için çok çalıştıklarını belirten İmamoğlu, “Bu çalışmaların en önemlisi Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin merkezi olan Lozan’a yaptığımız ziyaret ve orada yaptığımız görüşmelerdi. temaslar kurduk, sunumlarımızı yaptık.Kendimizi ve hedeflerimizi en güçlü şekilde anlattık.” dedi.

Tanıştıkları herkesin İstanbul’un öneminin farkında olduğuna işaret eden İmamoğlu, “Tüm spor yönetim kurulları, tüm dünyanın buluşma noktası olan bu şehrin spora ve olimpiyatlara katkısını açıkça kabul ediyor. İstanbul’da da bizim gibi bir olimpiyat düzenlenmesi gerekiyor. Onlar da şartların oluşması için her türlü desteği vereceklerini söylüyorlar. Önümüzde umut verici bir tablo var.” ifadesini kullandı.

İmamoğlu, İstanbul 2036 için destek istedi

Devletin ilgili tüm kurumlarının, İBB’nin, takviye sağlayabilecek diğer yerel yönetimlerin, iş dünyasının, markaların, sivil toplum kuruluşlarının, medyanın ve kamuoyunun gerçek anlamda güzel bir sona doğru yol alacaklarını vurgulayarak, harekete geçmeleri gerektiğinin altını çizdi. siyasetin günlük çatışmalarından bağımsız olarak birlikte. getirilmiş.

Çalışma setinde amaç olarak sadece olimpiyatları belirlediklerini kaydeden İmamoğlu, başta Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi olmak üzere tüm kurum ve mercilerle çalışmak üzere bu yapıyı oluşturduklarını kaydetti.

Bir gazetecinin İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılmasının olimpiyat adaylığını etkileyip etkilemeyeceği sorusuna yanıt veren İmamoğlu, “İstanbul Belediyesi İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmadı. Onun için böyle bir sorunumuz yok. Zaman her şeyi güzelleştirir.” söz konusu.

Ekrem İmamoğlu, “Siyasi pürüzler mi koymaya çalışıyorsunuz?” “Biz hangi engelleri aştık. Allah’ın izniyle bu güçlükleri de aşacağız.” o cevapladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu