Haber

Gaziantep Büyükşehir, özel sektörde 5 binden fazla kişiye istihdam sağladı

ensonhaber.com

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İş ve Meslek Merkezi, özel kesimde iş arayan vatandaşların bilgi, beceri ve eğitimine uygun istihdam alanları açmaya devam ediyor.

İşverenler ile iş arayanlar arasında köprü görevi görerek kentteki işsizlik sorununun çözümlenmesine katkı sağlamayı amaçlayan merkeze, farklı beceri ve sertifikalara sahip 34 bin 923 vatandaş başvurdu.

5 bin 117 kişiye istihdam sağlandı

13.654 adayın mezunları aldıkları eğitime uygun eleman arayan 484 firmaya yönlendirilerek 5.117 aday istihdam edilmiştir.

İş ve Meslek Merkezi tarafından yürütülen çalışmalar çerçevesinde dokuma, sağlık, gıda, hizmet, plastik ve yağ gibi alanlarda faaliyet gösteren firmalarla görüşmeler yapıldı. Bu toplantılar çerçevesinde yönlendirilen 13 bin 654 kişiden 5 bin 117’si iş sahibi oldu.

Ulaşım ek ücreti de sağlanmaktadır.

İş ve Meslek Merkezi, işe alım süreçlerinde vatandaşlara destek olmaya devam ediyor. Bu doğrultuda firmaların aday mülakatları için uygun ortamları yoksa mülakatlar için uygun ortamlar sağlanırken, uygun adayların fabrikaya transferi ve mülakat sonrası şehir merkezine geri getirilmesi için ulaşım sağlanmaktadır. Bu sayede işçilik ve zaman kayıpları ortadan kalkar.

Merkez, adaylara yönelik işe oryantasyon ve yerleştirme çalışmalarının yanı sıra, gençlerin iş dünyasının aradığı yetenek ve diğer becerilere mezun olmadan önce hazırlanmalarına ve iş aramadaki kabullerini artırmalarına yardımcı olmak için yetenek yönlendirme eğitimleri vermektedir. Bu eğitime sahip adaylar; doğruyu ve iş aramalarında olumlu sonuçlara götüren süreçleri öğrenir.

481 firma ile çalışmalar devam ediyor

Öte yandan, Gaziantep Büyükşehir ve İŞKUR il müdürlüğü iş birliği ile iş arayan engelliler, engelli şirketlerde yeteneklerine uygun işlere yerleştirilmektedir.

İş Meslek Merkezi, KOBİ firmalarının yanı sıra marka gideri yüksek, istihdam kapasitesi yüksek organize sanayideki 481 büyük firma ile çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu