Haber

Uluslararası Türk Kültürü ve Mirası Vakfı Başkanı Günay Efendiyeva 23 Nisan’ı Kutladı

Uluslararası Türk Kültürü ve Mirası Vakfı Lideri Günay Efendiyeva, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Efendiyeva, mesajında ​​Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Türk halkının milli iradesini ve kararlılığını simgeleyen bu tarihin çocuklara armağan edilmesinin, vatanın korunmasına verilen önemin ve bedellerin ödenmemesinin bir göstergesi olduğunu belirten Efendiyeva, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Dünyamıza masumiyet ve mutluluk katan çocuklarımız, aynı zamanda geleceğimizin emanetçileri, kültürel ve manevi zenginliklerimizin mirasçılarıdır. Geleceğimiz çocuklarımızın omuzlarında yükselirken, onlar aynı zamanda geleceğimizin de umudu olacaktır. Ülkelerarası Türk Kültür ve Miras Vakfı her zaman olduğu gibi çocuklarımızı asla unutmayarak, onlara umut olmak, birlik olmak, birlik olmak için geniş çaplı projelere imza atmıştır.

‘Türk Çocuklarına Sevgilerle’ adlı uluslararası proje kapsamında, Türk halkının yanı sıra dünyanın dört bir yanından gelen çocuklar ve gençler, Türkiye’deki depremden etkilenen çocuklara desteklerini gösteriyor. İçinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte yaralarımızı birlikte sararak acıların, acıların, kayıpların geride bırakılacağına, birlik ve beraberlik duygusuyla aydınlık yarınlara doğru ilerleyeceğimize inanıyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında ülkenin ulusal egemenliğini kutluyor, tüm dünya çocuklarına sonsuz barış ve refah, sağlık ve huzur diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu