Haber

Katı atık aktarma istasyonunda çöp kamyonu kuyruğu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başakşehir Katı Atık Aktarma İstasyonu’ndaki arızalar nedeniyle kilometrelerce çöp kamyonu kuyruğu oluştu. Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan görüntülere tepki gösteren ilçe belediyelerinin temizlik görevlileri, sorunun çözülmesini istedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Avrupa yakasındaki 5 katı atık aktarma istasyonundan biri olan Başakşehir Katı Atık Aktarma İstasyonu’nda yaşanan aksaklıklar, çöp kamyonlarının kilometrelerce kuyrukta kalmasına neden oldu. İstanbul’un 17 ilçesinden katı atıklarını buraya aktarmak için gelen temizlik çalışmalarında görevli şoförler, saatlerce bekletildikleri için tepki gösterdi. Mahallelerden topladıkları çöplerin bu tesislerde birleştirilerek şehir dışına taşınarak bertaraf edildiğini veya İBB’ye bağlı İSTAÇ’a ait TIR’larla elektriğe dönüştürüldüğünü belirten temizlik çalışanları, tesisteki aksaklıklardan dolayı mağdur olduklarını dile getirdi.

“ÇOK CİDDİ YAŞIYORUZ”

Bayrampaşa Belediyesi’nde görev yapan çöp kamyonu şoförü Mustafa Karaman, “Mahallelerin ve İstanbul’un çöplerini büyükşehir belediyesinin faaliyet gösterdiği yere getiriyoruz. Neden bu kadar beklediğimizi sorduğumuzda ‘Biz yapmıyoruz’ gibi cevaplar alıyoruz. ‘Kamyonumuz var’, ‘Çalışan şoförümüz yok.’ Geliyor, bugün 18.30 gibi geldim, hala bekliyorum, saat 00.00 oldu” dedi. Sultangazi Belediyesi’nde görev yapan çöp kamyonu şoförü Mustafa Uçar, “Bölgelerimizde 3-4 saat çalışıyoruz, 4 saat burada bekliyoruz. Dün 21.30’da geldim, 00.00’da çıktım, 02.00’de geldim ve sabah 06.00’da çıkış yaptık. Şimdiye kadar burada sıra bekliyoruz” dedi.

“2 HAFTADIR BU ZORLUK YAŞANDI” Katı atık tesisi girişinde kontağı kapatarak beklemek zorunda kalan çöp kamyonu şoförü Şerafettin Şen, “2 haftadır her geldiğimizde bu sorun yaşanıyor. , bölgede çalıştığımız sürece sırada bekleriz.Bazen sabah 06:00’a kadar.Sabah 00.00’da geliriz 06.00’a kadar bekleriz ki arabayı bırakıp eve gidelim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu