Teknoloji

Kaspersky’den Uber veri sızıntısı iddiasıyla ilgili uzman görüşü

Kaspersky GREAT, baş güvenlik araştırmacısı David Emm,Uber’de meydana geldiği iddia edilen bilgi sızıntısıyla ilgili uzman görüşlerini paylaştı.

Kaspersky GREAT baş güvenlik araştırmacısı David Emm, “Bugünün dünyasında siber saldırganlar, verileri çalmak için hem bireyleri hem de şirketleri hedefliyor. Uber’in bir tedarik zinciri saldırısı sonucunda bir bilgi ihlali yaşadığı iddia edildi. Tedarik zincirlerine yönelik siber saldırılar daha sık, daha karmaşık ve hatta daha karmaşık hale geliyor. Uber’de iddia edilen veri ihlali, bir şirketin karşı karşıya kalabileceği güven ihlalinin güncel örneklerinden biri olarak sayılabilir. Bu nedenle üçüncü tarafları rastgele bir risk değerlendirmesine dahil etmek çok önemlidir. Bu, korunmaya ihtiyaç duyan tüm tedarikçilerin ve varlıkların belirlenmesi ve bir siber olay veya kriz meydana geldiğinde yanıt vermeye hazır olmalarının sağlanması anlamına gelir, böylece şirket bundan en az kayıpla kaçınabilir.

“Son Kaspersky araştırması, 10 kuruluştan 6’sının veri ihlali yaşayan bir işletmeyle asla çalışmayacağını ortaya koyuyor. Bu, bir işletme için yalnızca tedarik zincirini değerlendirmenin değil, aynı zamanda tüm tedarikçilerin güven duymasını sağlamanın da değerli olduğunu gösteriyor. Kuruluşların şu anda riski azaltmak için atabilecekleri ilk pratik adım, BT ortamlarını aktif olarak izlemeye başlamaktır. Yalnızca saldırıları önlemeye odaklanmak yerine, bir saldırganın ağınıza zaten girdiğini varsayarak çalışmak ve izinsiz giriş belirtileri aramak, civardaki bir saldırıyı gerçekleşmeden önce ortadan kaldırma olasılığını sağlayacaktır. artıyor” diyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu