Haber

İYİ Parti’nin isminden ‘yerel ittifak’ açıklaması: Ankara İYİ Parti’ye verilmeli

Yaklaşan yerel seçimlerin siyasi kulislerinde hareketli günler devam ediyor. Son olarak UYGUN Partisi Ankara Milletvekili Adnan Beker katıldığı bir televizyon programında şunları söyledi: oyİşbirliği yapılacaksa Ankara’nın İYİ Parti’ye verilmesi gerekiyor.”

TV100’de yayınlanan programda gündeme ilişkin değerli açıklamalarda bulunan Beker, yerel seçimlerde ittifak konusuna da değindi.

“O GÜN GELDİĞİNDE İYİ PARTİNİN ADAYI MANSUR BEY OLACAKTIR”

“Seçim iş birliği olacaksa Ankara mutlaka İYİ Parti’ye verilmelidir. O gün geldiğinde Mansur Bey gelip İYİ Parti’nin adayı olacaktır.” Beker, “3 ayda olmayacağını nereden biliyoruz?” Şimdi ‘Ben CHP’den adayım’ diyor. Diyelim ki olmadı Mansur Yavaş. Yarın mesela ‘Ben aday değilim’ dedi. Yani Ankara’da hem CHP’nin hem de GÜZEL Partisi’nin adayı olmayacak mı?”

“BU KEZ ANKARA’DA GÜZEL PARTİ OLSUN”

“Ekrem Bey İstanbul’a aday olmazsa yerine aday olmayacak mı?” Sorusunu soran Beker, şöyle devam etti: “UYGUN Partisi’ne hizmet etmiş biri olarak şunu söylüyorum: ‘İşbirliği olacaksa Ankara bu kez UYGUN Partisi’nin yanında olmalı. Ankara’daki her YETERLİ Partili bunu istiyor. Ben istiyorum. . Neden?” söz konusu.

“YEREL SEÇİMLERİ SADECE HER YERDE ÇIKARMAYA HAZIRLANACAĞIZ”

Öte yandan önceki gün bir düğüne katılmak üzere Bursa’ya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimlerle ilgili şunları söyledi: “Bu seçimlere her yerde tek başımıza girmeye hazırlanacağız. Bunu açıkça söylüyorum. Biz olarak biz de bu seçimlere tek başımıza girmeye hazırlanıyoruz. Özgür ve bağımsız bir siyasi parti bu seçime katılacak. Kaç kilo verdiğimizi kendimiz tartacağız, göreceğiz, paylaşacağız.” kelimeleri kullandı.

İLK BELEDİYE LİDER ADAYINI AÇIKLADI

Akşener konuşmasında partisinin ilk belediye başkan adayını açıklayarak, Orhaneli İlçe Başkanı Mümtaz Arslan’ın Orhaneli Belediye Başkan Adayı olduğunu paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu